İçimdeki Çocuk

Merhabaa

Bugünkü yazımda en sık gelen sorulardan bir tanesi olan “İçindeki Çocuk Seansı “ hakkında genel hatlarıyla bilgi vereceğim.

Öncelikle her birimiz bütün ego kodlarımızı 0-15 yaş arasında oluşturuyoruz. Ve sonrasında ki bütüüün hayatımızı da kendimize koyduğumuz bu kodlar çerçevesinde yaratıyoruz. Bütün çekimlerimizi , bütün yaratımlarımızı , bütün sınırlılıklarımızı bu koyduğumuz kodlar doğrultusunda gerçekleştiriyoruz..

Ayrıca Bunun için öyle travmatik bir çocukluk falan da geçirmiş olmamız gerekmiyor. Bazen öyle ki en mutlu anımızda,  en neşeli anlarımızdan birinde peek çok kod koymuş olabiliriz. Hatta o olayın kahramanı olmasak bile. Yani yanımızdaki arkadaşımız annesi ile konuşurken onların konuşmasını dinleyen minnak halimiz kendisine hoop diye bir kod satın almış olabilir.

 

Peki bu kodlar neler derseniz,

Ben değersizim, başarısızım, sevilmeye layık değilim, beceriksizim, kazanmak için çook çalışmalıyım, yetersizim gibi peeeek çok şekilde olabilir. Tabii ki bu kodların tam tersini de aynı yaş aralığında ediniyoruz..

 

Örneğin;

Bir anne düşünelim. Çocuğunu çok seven , ilgili, ihtiyaçları ile ilgilenen, evdeki her şeye yetişen , harika yemek yapan, çocuğuyla da dolu dolu zaman geçiren vb.. yani gördüğünüz gibi ortada negatif bir şey yok…

 

Ancak o küçük kız bu senaryonun içinde pek çok farklı kodu satın almayı seçebilir.

1-      Annem ne kadar da harika bir kadın, her şeye yetişiyor ve çok becerikli ama ben bu kadar da becerikli değilim demek ki ben hiçbir zaman böyle iyi bir anne olamayacağım.

2-      Annem benimle ne kadar çok ilgileniyor ve ben onu çok seviyorum. Demek ki birinin beni çok sevmesi için ben de onunla çok ilgilenmeyelim.

3-      Annem harika bir kadın ben de büyüyünce onun gibi harika bir kadın, harika bir anne olacağım.

Gibi gibi peek çok farklı bakış açısını seçip sonrasında hayatımızı kendi yarattığımız bu gerçeklik üzerinden yaşıyoruz.

 

İçindeki çocuk seansı ile de o küçüklük halimize giderek o kodu koyduğumuz anıya ulaşıyoruz. Ve yaptığımız seans ile o küçük halimizle koyduğumuz ve gerçek olduğuna inanmayı seçtiğimiz o hissi, o düşünceyi, o kodu dönüştürüyoruz.

İşte tam da bu yüzden bence İçindeki çocuk seansı satın aldığımız ama özümüzde bize ait olmayan bu kodları dönüştürmede en etkili ve en harika egzersizlerden bir tanesi.

Ve sonuç,

“Bakış Değişince Akış Değişir “

Sevgilerrrr

İnci Güneş Bakar