Olumlamalı mı – Olumlamamalı mı?

Herkese merhabaaaa

Blogda genellikle sizlerden sosyal medya ya da mail aracılığıyla gelen soruların cevaplarına bolca yer vermek istiyorum…

Bu yazının konusu da bana mail ile gelen bir soru hakkında. Maili isim vermeden ve kısaltarak aktarıyorum…

- Benim bulduğum “çok laf yalansız olmaz. Çok mal haramsız olmaz. O yüzden çok para bize gelmez .” kodumu değiştirebilmek için doğru olumlama cümlesi öneriniz olabilir mi acaba?

Ben bulamadım… Yardımcı olursanız sevinirim…

Şimdi öncelikle “olumlama” yapmak , olumlama cümleleri kurmak evet gerçekten çoook faydalı egzersizlerdir. Ancak ben konuya biraz daha farklı yaklaşıyorum. Şöyle ki , çok güçlü bir ego kodumuz varsa sabahtan akşama kadar da olumlama cümleleri söylesek maalesef bir işe yaramaz. Hatta tecrübelerim gösteriyor ki amacımız olumlama yapıp kendimizi daha iyi hissetmek olmasına rağmen , olumlama yaptıktan sonra kendimizi daha bile kötü hissedebiliyoruz.

Bunu size bir örnekle açıklamak istiyorum.

Örneğin, para ile güçlü bir negatif kodu olan birine , ciddi bir para sıkıntısı içinde olan birine

-Para bana sürekli akıyor

-Aynı bir mıknatıs gibi parayı kendime doğru çekiyorum

-Bolluk bereket içinde yüzüyorum

Cümlelerini hergün hatta günde 3 öğün kurdurtsanız da , gözlerini açtığında hatta daha söylerken bile kendini daha da kötü hissedecektir.. Muhtemelen de bir süre sonra zaten söylemeyi de bırakacaktır.

Gelen sorudaki gibi inançlarınız varsa, benim tavsiyem önce “egonuz ile konuşmanız”…. Bunun gerçek bir durum olmadığına onu ikna etmeniz. Ve daha da güzeli etrafınızda bunun aksini yaşayan kişiler varsa egonuza deliller sunmanız.

Örneğin arkadaşınız Ayşe hem çok zengin hem de hiç kandırarak para kazanmamış.

-Aaaa egocum bak Ayşe hayatında hiç dalavere ile para kazanmamış ya da haram mal almamış AMA çooook da güzel para kazanıyor.. Demek ki egocum senin inandığın şey tek gerçek değil 😊

Koacaman Sevgilerrr

İnci Güneş Bakar