Şükür Egzersizleri

Merhabaa

Bugün yine sizden gelen bir soruyu Bloga taşıyorum 😊

Gelen soru kısaca şöyleydi:

  • Şükür egzersizini biliyorum ve hayatımda uygulamaya çalışıyorum. Ancak bir süre sonra ya çok sıkılıyorum ya da bir şekilde yapmayı bırakıyorum. Bana bir tavsiyeniz var mı ?

 

Elbetteki Şükür workshoplarında uzuuun uzuuun , tüm detaylarıyla, enine boyuna, düşülen tuzaklarıyla, bunlarla ilgili çıkış noktalarıyla şükür egzerszini baştan sona tamamen anlatıyorum…

Ancak bu ve buna benzer sorular çok sık geldiği için bugün benim ennnn favori egzersizim olan, olmazsa olmazım olan ŞÜKÜR EGZERSİZİ ile ilgili birkaç küçük tüyo vermek istiyorum.

Öncelikle Şükür egzersizi yapmamızın en önemli nedeni ENERJİMİZİ YÜKSELTMEKtir. Yukarıdaki soruda da olduğu gibi eğer bir şeyden sıkıyorsak ondan keyif almadığımız içindir. Eğer şükür egzersizini yapmış olmak için yapıyorsak, zorunluluktan yapıyorsak , içimizden gelmeden yapıyorsak ya da otomatiğe bağlayıp yapıyorsak elbetteki eninde sonunda sıkılırız. Bu sadece buna özel bir durum değil tabiki. İstemeden ya da zorunluluktan spor da yapsak sıkılırız. Hiiiç zevk almadan otomatiğe bağlayıp kitap da okusak sıkılırız. Burada gördüğünüz gibi özünde hiç biri sıkıcı değil. Yani belirleyeici olan Tamamen bizim ona yüklediğimiz anlamlar.

Dolayısıyla öncelikle sizin enerjinizi neleri yükselttiğini belirleyin. Örneğin, O an sağlığınıza şükretmek enerjinizi yükseltmiyor da kedinizin varlığına şükretmek enerjinizi daha çok yükseltiyorsa bırakın o gün sağlığınıza hiiiiç şükretmeyin , merak etmeyin kimse sağlığımıza o gün şükretmedik diye sağlığımızı elimizden almayacak😊 O gün doya doya kedinize şükredin. Yüzünüzde istemsiz bir sırıtma oluşmaya başlasın, içiniz sıcacık olsun, frekansınız değişmeye başlasın, enerjiniz yükselsin …. İşte kocamannn tebrikler harika bir şükür egzersizi yaptınız…..

 

Ooooh misss…. Haydi şimdi şükür egzersizini bir de bu küçük tüyo ile yapmayı deneyelim bakalım….

ÇOKÇA ŞÜKÜR

BOLCA ŞÜKÜR

 

İnci Güneş Bakar