Ben Kimim ?

İnci Güneş Bakar Kimdir?

Herkese Merhaba,

21 Mayıs 1984 yılında Almanya'da doğdum... Çocukluğum, gençliğim ve eğitim hayatımı Güzel İzmirimde geçirdim ... 2006 yılında Ege Üniversitesi Beden Eğitimi öğretmenliğinden derece ile mezun olduktan hemen sonra ise, Psikoloji , YARATIM , Enerji, Çekim Yasası vb konulara her daim olan büyük ilgimden dolayı Sporda Psiko-Sosyal alanlar üzerine Yükseklisansımı yaptım. Master dönemimde Beden Memnuniyetsizliği ve Sosyal- Fiziksel Kaygı konuları üzerine çalıştım. Sonrasında ise yine Ege Üniversitesinde Spor Psikolojisi ve Sosyolojisi Alanında Doktora programımı tamamladım ... Doktora dönemimde çalıştığım konular ise, Motivasyon, Hedef Yönelimi ve Temel Psikolojik İhtiyaçlar. 

Şu anda güzel ailem ile Londra da yaşamaktayım. Canım eşim Mustafa ile 2006 yılında başlayan aşkımız 2011 yılından beri evli bir şekilde devam etmekte :). Çok şükür her geçen gün daha da muhteşem olan hayatımıza 2014 yılında oğlumuz RÜZGARIMIZ katıldı... Bende sadece bilgi olarak var olan koşulsuz sevgiyi anladığım , deneyimlediğim büyük aşk... RÜZGAR 🙏... 

Üniversite sırasında bir yandan Master ve Doktora çalışmalarım devam ederken bir yandan da pilates üzerine uzmanlaştım... Kendi alanımda tüm eğitimleri ve master trainer eğitmenlik eğitimlerimi tamamladım... O süreçte, pilates eğitmenlik eğitimleri açıp pilates eğitmenlerini yetiştirdim... İlk Şirketimi Henüz 26 yaşımdayken INN-GYM SPORTS Olarak İzmir de açtık ve sonrasında ise şubelerini açarak bu yolculuğumu da keyifle ve bereketle büyüttüm.

Spor Psikolojisi ve Sosyolojisi üzerine yaptığım Yükseklisans ve Doktora beni kuramsal ve teorik anlamda çok besledi ve beslemeye devam ediyor. Uluslararası Bilimsel dergilerde yayınlanmış (SCI) Akademik makalem, Uluslararası Sözel Bildiri gibi Akademik çalışmalarım mevcut ve yeni Akademik çalışmalar da eklenmeye devam ediyor. Ancak ve ancak bu akademik yolculuk devam ederken benim merakım, ilgim her zaman DAHASINA ve DAHASINA olmaya devam etti.

Pek çok kitap, bilgi , kurs, eğitim derken 2012 yılında "Haydi bakalım şimdi bilgileri deneyimleme zamanı , madem bizler kendi Hayatlarımızın Yaratıcısıyız, o zaman ben Beyaz bir Jeep İstiyorum" dememle Yaşam Koçluğu Mesleğimin belki de ilk gerçek adımlarını attım... Beyaz Jeep Hikayesi için tıklayınız...

Artık bilgilerimi deneyimlemiş , Yaratmanın tadına varmıştım. 2016 yılında Canım Hocalarım Sevgili Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut un ilk açtıkları "Yaşam Koçluğu Sertifika Programına" katıldım... Toplamda 15 ay süren , son derece yoğun olan bu programı da sertifikamı alarak tamamladım. Ayrıca kedimi genişletme yolculuğumda pek çok farklı eğitimler de aldım. Nefes ve meditasyon koçluğu, Reiki , İçindeki Bilge, Beden Bilgeliği, temel ve orta seviye Astroloji eğitimi bunlardan sadece bazıları. 

Yaşam koçluğu mesleğim keyifle devam ederken, her zaman DAHASINA açılma konusunda çok coşkulu olan Ruhum 2018 yılında bir anda kendini İtalya – Pietrasanta da, Michael Newton Instutude Hipnoterapi ve Geçmiş Yaşamlar Regresyon Eğitiminde buldu. Bu egitimi basariyla tamamladiktan sonra ise Geçmiş Yaşamlardan da dahasına açılarak, Yaşamlar arası Yaşam Regresyon eğitimlerim icin tekrar Italyaya giderek LBL ( Life Between Lives - Yasamlar arasi Yasam ) egitimimi de tamamladim. Hem Michael Newton Instutude hem de IACT International Association of Counselors and Therapists de, Regresyon, Gecmis Yasamlar Egitimleri acma yetkisi olan uluslararasi hipnoterapist olarak kayitliyim.

Ruhun Yolculuğuna bir bütün olarak bakmayı çok seven BEN için, hem akademik hem de sprituel tüm bu muazzam eğitimler ile birlikte, hem kendi yolculuğuma hem de eslik ettigim kisilerin yolculuklarina holistik / bütüncül yaklasabilmekten dolayi cok sükran doluyum.

Tüm bu bilgiler ve pek çok eğitimi harmanlayıp, kendi enerjimi ve yolculuğumu da içine katarak, kendi yolculuklarına eşlik etmemi isteyen kişilere uzun yıllardır, Birebir Yaşam Koçluğu Seansları veriyorum ve ayrıca pek çok konu üzerine de Workshoplar düzenliyorum ( Yaratım- Bolluk Bereket-İlişikiler- Frekanslar, Para vb vb ) .

Güncelleme : 2022 yili itibariyle ise artik yolculugumuza INCI GUNES BAKAR AKADEMI olarak devam ediyoruz... Yasam Koçlugu Sertifika Egitimi basta olmak uzere Akademi bünyemizde yasam koclari, hipnoterapistler yetistirmek uzere cesitli sertifika egitim programlari düzenlenmektedir.

YARATIM ÇOK KEYİFLİ BİR OYUN…..

Birlikte Oynayalim mi ?

Ruhumdan Ruhunuza Kocaman Sevgilerimle …

İnci GÜNEŞ BAKAR …

ÇOKÇA ŞÜKÜR… BOLCA ŞÜKÜR …